Pomlouvání

29. září 2013 v 14:40 | - A. |  Myšlenky, názory...
Co to vlastně je, pomlouvání? Já to chápu jako činnost, kdy jeden člověk mluví o druhém nepříznivým hlasem (tónem), zesměšňuje ho/jeho vzhled/zájmy... Někteří to dokonce dotáhnou dál a přejdou do stavu nenávisti. Ale proč? K čemu to těm lidem je?


K tématu tohoto článku mě přivedla jedna dnešní událost a také tweet od jistého amerického youtubera (ano, to slovo je divný a pro ty, kdo neví, co to znamená: youtuber = člověk, který vytváří videa a následně je umisťuje na Youtube), který zněl takto:
  • Seriously be careful with what you say. There is no reason to be hateful about anyone. It literally brings nothing good and only hurts people. - Christian Novelli
  • Překlad: Vážně buďte opatrní s tím, co říkáte. Není žádný důvod být nenávistný vůči někomu. Opravdu to nepřínáší nic dobrého, jen to lidi zraňuje.
(jeho kanál na Youtube: http://www.youtube.com/user/TouchTheSkyFilms - koukněte se tam, vážně, stojí to za to ;) patří k mým nejoblíbenějším youtubers)
Myslím, že má naprostou pravdu. Lidé si často neuvědomují, že jedna věta typu Podívej se na ní, vidíš to hrozný triko? může toho člověka hodně ranit. Ale co když je to to, co onen pomlouvající chce? V tom případě by se dotyčný měl nad sebou zamyslet, jestli mu to opravdu stojí za to, jestli mu to přinese nějaké uspokojení, když raní druhého. Jak již napsal Christian - nepřináší to nic dobrého. Není náhodou jedno, co má támhleta dneska na sobě? K čemu je řešit vzhled někoho jiného?
Já osobně bych asi nemohla s čistým svědomím říct, že jsem nikdy nikoho nepomlouvala, ale je to hlavně proto, že mám docela špatnou paměť. Upřímně si teď nevybavím, že bych někdy někoho pomluvila. Vždycky se snažím, abych když už o někom mluvím, tak abych říkala jen fakta a k nim přidala svůj názor, ale rozhodně neříkám nic zlého. Myslím, že když pouze řeknu fakt (Viděla jsi její nové tričko?) normálním tónem a k tomu přidám svůj názor (Můj styl to teda není, ale pokud se jí to líbí...). A to je vše. Není to nic špatného, kdyby se to dotyčný dozvěděl, nevadilo by to. A o to jde, člověk se může bavit o jiném za jeho zády, ale neměl by to být posměch, zesměšňování. Podobné je to i když někdo pomlouvá něčí povahu, k čemu to je? Každej je jinej, už to tak prostě je.
A co si myslíte vy?
Pro dnešek vše, ahoj! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama