Nátlak společnosti

29. října 2013 v 14:25 | - A. |  Myšlenky, názory...
Myslím, že jedním ze zdrojů různých druhů depresí a takových podobných nálad je společnost. Člověk by byl tvor spokojený, kdyby ho ostatní do ničeho nehnali a nenutili, nebo ne?


Protože proč jsou vlastně někteří lidé nespokojeni sami se sebou? Třeba se svým vzhledem, postavou? Protože ostatní jim to stále nepřímo připomínají, ve většině časopisů jsou modelky hubené a dokonalé (samozřejmě díky chemii a úpravě v počítači), lidé chválí postavu jen těm štíhlým a chválí hubnutí a tak. Protože věty jako "Vypadáš líp, přibrala jsi?" se prostě neříkají (jo, uznávám, tohle už by bylo přehnaný) a tak podobně. A člověk, místo toho aby byl se sebou spokojený, se snaží zapůsobit na ostatní, snaží se ostatním zalíbit a tak dále, tudíž to všechno dělá kvůli společnosti a ne kvůli sobě. Kdyby byla věta "Vypadáš fakt dobře takhle nenamalovaná, je to hezčí, přirozenější" slyšet častěji než "Jé, dneska ses pěkně namalovala!", holky by možná přestaly na sebe plácat tuny make-upu, řasenky, tužky atd. Jenomže to ne, kvůli ostatním, kvůli časopisům a tak to prostě všechny dělají dál. I přes občasné rady ostatních, že nenamalované jsou hezčí.
Přijde mi, že lidé dělají spoustu věcí kvůli ostatním, kvůli onomu nátlaku, ale sami by ty věci nedělali.
Nebo třeba takové holení nohou a podpaží, k čemu to sakra je? Díky ostatním a taky reklamám máme pocit, že oholené nohy jsou prostě úžasný a kdo je nemá oholený je loser. Co když je to jenom trik firem, vyrábějících depilační prostředky a žiletky atd., aby si to ženský kupovaly? Dřív se přece nikdo neholil a co, život šel dál, nikomu to divný nepřišlo. Upřímně si ale už nedovedu představit, že bych si přestala holit nohy, zvykla sem si na to. Bohužel.
Dále je tady, dle mého názoru, nátlak na vztah. Ve filmech, seriálech, knihách, prostě všude je nějaká milostná dvojice, vždycky se tam nějaký vztah objeví, a tak má člověk pocit, že být sám je divný a nepřirozený a začne hledat; anebo se tvářit, jak je (stejně jako v určitém filmu, který nedávno viděl) "beznadějně zamilovaný" a jak je to hrozný a tak. Narážím také na ony statusy mladých dívek, až moc mladých na to, aby "ztratily lásku svého života". Ale na druhou stranu to beru tak, že existují lidé (dívky), kteří prostě dospěli dřív, ale asi jich není tolik, kolik to vypadá. Prostě třeba já osobně mám pocit, že je divný bejt sama, ale myslím, že to je právě jenom díky těm filmům a společnosti a tak, ale že to vlastně až tak divný není.

Takže lidi, začněte prosím trochu přemýšlet a dělejte jen ty věci, které dělat chcete, protože důvod, že "to dělají všichni" není správný, narozdíl od "chci to udělat kvůli sobě".

P.S.: Taky bych se tím v některých věcech měla začít řídit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama