Setkání s literární postavou - Eragon

17. října 2013 v 17:08 | - A. |  Příběhy, povídky
Nedávno proběhla na blog.cz soutěž na toto téma a když jsem si četla výherní povídky, moc se mi nelíbily, ale pak mi došlo proč - limit počtu znaků. Můj názor se změnil a napadlo mě, zkusit taky napsat povídku, jako kdybych se oné soutěže účastnila, taková výzva, jak to zvládnu. No a tady je výsledek (budu ráda za názor, napište prosím do komentářů :) ).


Probudila jsem se přesně tam, kde jsem usnula - uprostřed louky. Původně jsem si přišla jen tak poležet a dívat se na oblohu, ale vypadá to, že jsem usnula, nevadí. Najednou jsem ale uviděla něco na obloze - nejdřív to vypadalo jako pták, ale žádného takového jsem neznala. Letělo to směrem ke mně a z černé tečky už byl najednou velký černý flek. Promnula jsem si oči, jednu věc mi to totiž připomínalo, ale ta myšlenka byla naprosto absurdní. Už to bylo docela blízko mě a já si byla jistá, že ještě spím a že je to určitě sen, neboť to vypadalo jako drak. Štípla jsem se, ale nic se nestalo. Nebo to není sen? Mezitím modrý drak s obrovskými křídly přistál nedaleko a já si všimla, že je na něm někdo sedí. Nějak takhle jsem si vždycky představovala Eragona a Safiru, napadlo mě. Jezdec seskočil na zem a já se rychle zvedla a vykročila směrem k nim, byla jsem totiž stále přesvědčená, že to je jen sen a hodlala jsem si ho pořádně užít.
"Ahoj, ty jsi Eragon a tohle je Safira, že jo?"
"Jo, odkud nás znáš?"
"To je jedno..ahoj Safiro, můžu si na tebe sáhnout?"
"Safira říká, že můžeš, líbíš se jí."
"Děkuju", řekla jsem a opatrně jsem se dotkla jejích šupin na krku a zádech. Byly drsné a teplé a já byla totálně unešená, bylo to něco neskutečnýho.
"Nechtěla by ses s námi trochu proletět?"
"Cože?! Jakože já..a ty..na Safiře..teď? No..tak dobře.", souhlasila jsem, protože jsem si říkala, že ta situace je absurdní a že určitě jen sním, takže se mi vlastně nemůže nic stát.
Přistáli jsme tvrdě, ale bezpečně. Samotný let byl naprosto neuvěřitelný, stejně jako cítit pod sebou draka a objímat svojí oblíbenou knižní postavu. Následně mi řekli, že už musí zas letět pryč a po rozloučení Safira vzlétla a byli pryč.
A já? Mě nezbylo nic jinýho, než neskutečný zážitek a silná bolest ve stehnech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama