Jeden o olympiádě

17. února 2014 v 21:50 | - A. |  Myšlenky, názory...
Olympiáda. Soči 2014. No, nebudu předstírat, že to pořád sleduju a že se o to extra hodně zajímám. Objevila jsem, co na té olympiádě je vůbec za sporty, dozvěděla jsem se dokonce i o těch, o kterých jsem ani netušila, že existují. Když vezmu v úvahu svý dojmy, tak to vypadá asi následovně:


  • snowboarding (lépe řečeno: snowboardcross) - překvapilo mě, že to jezdí všichni najednou, z lyžování jsem byla zvyklá na jednotlivce, ale dráhu měli širokou a tak to vlastně dává smysl, že nejezdili po jednom. O Samkové, o které jsem slyšela poprvé, jsem zjistila, že vyhrála. Zlatá medaile pro ČR, yay!
  • skeleton - sport, o kterém jsem neměla ani potuchy. Je to stejně nebezpečný, jak to vypadá. Chlapík se rozběhne s takovou plackou vedle a pak si na ní lehne a frčí. Jede samozřejmě po hlavě dolů, aby si to víc užil. Vypadá to trochu jako na tobogánu, kromě jedné maličkosti - v jednu chvíli jedou asi 120 km/hod. To se mi na tobogánu ještě nepodařilo. (P.S.: Skeleton bych si docela i někdy zkusila, jenom ne v tak velký rychlosti a netuším kde.)
  • skoky na lyžích - k tomu nemám moc co dodat. Snad jen to, že to musí bejt docela zajímavý si takhle letět. Předtím sešup, na jehož konci si to pálí, myslím, 90 km/hod (nebo 60?). Obdivuju je.
  • akrobacie na lyžích - tak tyhle chlapíky obdivuju ještě víc (o dost víc) než skokany na lyžích. Těmhle totiž nestačilo jenom vyskočit, ti si řekli, že se tam ještě "trošku" otočí. No, vypadá to opravdu drsně. Měli by být rádi, že dojeli a přežili, a nestarat se o skóre, ačkoliv potom by to trochu ztrácelo smysl, že jo.
  • hokej - nejzajímavější mi stejně přijdou nájezdy. Jo a taky jsem poprvé viděla hokej - ženy. Překvapilo mě, že i přes všechnu výzbroj a výstroj bylo poznat, že to nejsou muži. A bylo to takový zvláštní... moc mi k tomu ty holky nepasovaly.
  • rychlobruslení - zjistila jsem, že název rychlobruslení je opravdu přesný a výstižný. Při pohledu na ně to vypadá, že jenom tak bruslí a pohoda, ale pak tam najednou napíšou rychlost a člověk zjistí, že si to pálí 50 km/hod! Další z mnoha olympionicky zaměřených překvapení posledních tří dnů.
  • krasobruslení - vypadá to docela pěkně a jednou sem si k tomu i sedla, že se budu dívat a že to bude zajímavý. No, jsou dobrý a je to hezký a tak, ale moc dlouho sem u toho nevydržela.
To je tedy ke sportům vše. Teď přijde druhá část (téma) mého článku, nebo tedy spíš jenom takový jeden nápad, přání. Jak jsem to tak sledovala, napadlo mě, že by mě zajímalo, jak se při těch sportovních výkonech ti sportovci cítí. Ráda bych si přečetla, jaký je to pocit letěch ve vzduchu s lyžema a rotovat do salt s vruty. Zajímalo by mě, jak by své pocity popsal ten, který vyletí nahoru do výšky a po chvíli zase přistane. Nebo jaké to je, řítit se rychlostí aut na dálnici po hlavě v tobogánu.
Pro dnešek je to ode mě vše, užijte si zbytek dne :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama